terraariumid

TERRAARIUMID

Terraariumid

Terraariumid on tavaliselt akvaariumid, mida saab avada hoolduseks ja juurdepääsu taimede sees. Terraariumid on kodudes dekoratiivsed elemendid.

Suletud terraariumis luuakse unikaalne taimede kasvu keskkond, läbipaistvad seinad võimaldavad nii soojust kui valgust. Kinnine konteiner koos soojuse sisenemist terraariumi võimaldab luua väikese ulatusega veeauru. See aitab luua ideaalse keskkonna kasvavate taimedele ja takistades sellega taimede kuivamist.

Esimese terraariumi töötas välja botaanik Nathaniel Bagshaw Ward 1842. Ward huvi oli jälgida putukate käitumist ja purgid jäid valveta. Sõnajala eoseid kasvasid purgis, idandusid taimedeks ja terraarium oli sündinud. Trend levis kiiresti Victoria ajastu seas inglise keeles.  Tema Eksperiment näitas, et taimed võivad olla suletud klaasist ilma ventilatsiooni ja jätkata edukalt kasvamist.

Terrariume võib jagada kahte tüüpi: suletud ja avatud.

Suletud terraariumid

Kasutatakse tropical taimesorte, nagu samblad , orhideed , sõnajalad –suletud terraariumid tõttu on tingimused sarnased niisked ja kaitstud keskkonnas nagu troopikas.

Hoides terraariumi suletud lahtrisse ringluse vett, kuid samas tuleb terrarium avada kord nädalas liigse niiskuse eemaldamiseks õhust ja mahuti seintelt. Seda tehakse kasvu vältimiseks. Taimede on indikaatoriks, et terraariumi vajab vett.

Suletud terraariumis on ka spetsiaalne muld, et tagada nii hea kasvutingimused ja riskide vähendamiseks mikroobide kahju. Näiteks “turvas-Lite” segu turba sammal , vermikuliit ja perliit . Segu peab olema steriilne , et vältida uue potentsiaalselt kahjulikele mikroobidele.

Avatud terraariumid

Avatud terraariumis sobivad paremini kasvama mitte väga niiskust armastavad taimed nagu sukulendid . Taimed, mis on looduslikult harjunud kasvama kuivas kliimas sobivad hästi avatud, katmata akvaariumites kasvama. Avatud terraariumisse sobivad ka hästi taimed, mis vajavad rohkem otsest päikesevalgust, kuna suletud terraariumi taimed ei saa otsest päevavalgust.

terraariumid

Meie spetsialist aitab teid terraariumi taimede valikul ja kogu terraariumi kokku panemisel. Terraarium, nagu ka akvaarium on imepärane sisekujunduslik element teie kodus või kontoris.

Kindlasti ka palju kenam vaatepilt kui lihtsalt potitaimed erinevates nurkades.

Muuda oma kodu keskkonda ja mõtted muutuvad paremaks – meie aitame! Võta meiega ühendust.